Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? 

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? 

Szukasz nowej pracy? Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną stanowi przepustkę do niej. To też często jedyna okazja, aby móc zaprezentować siebie z najlepszej strony. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrać ubiór i dodatki na takie spotkanie. 

 

Biznesowy dress code to podstawa

Każda praca może mieć inny charakter i ubiór na rozmowę kwalifikacyjną może to odzwierciedlać. Jednak bez względu na sytuację warto zachować umiar: osoba starająca się o stanowisko magazyniera w dużej hali logistycznej która przyjdzie na rozmowę o pracę we fraku, może nie być potraktowana serio. Najprostszą odpowiedzią na pytanie: jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną będzie: z zachowaniem zasad biznesowego dress code. Najbezpieczniej zdecydować się na garsonkę lub kostium. Możesz dobrać do żakietu spodnie lub spódnicę. Na rozmowę można wybrać się także bez żakietu, w przypadku spotkań o pracę która nie dotyczy obsługi klienta bądź typowej pracy biurowej. Spódnica nie powinna sięgać wyżej niż kilka centymetrów powyżej kolan a koszula nie powinna odkrywać zbyt głębokiego dekoltu – na rozmowie mamy wyglądać schludnie i błyszczeć kompetencjami. Najlepiej, aby ubrania były jednolite lub posiadały subtelny, delikatny wzorek. 

Poza ubraniami, na rozmowę kwalifikacyjną musimy założyć buty i dodatki. Najlepsze są czółenka na średniej wysokości obcasie. Na nogi koniecznie należy założyć rajstopy lub pończochy – gołe nogi są nieprofesjonalnie. Subtelny, jedynie podkreślający urodę makijaż i biżuteria są uzupełnieniem stylizacji, idealnej na spotkanie w sprawie pracy.  

 

Kolory mają znaczenie 

Zachowawcze i profesjonalne kolory ubrań na rozmowę kwalifikacyjną to szarości, stonowane kolory. Najlepiej sięgać po czerń, ale dobre są także odcienie granatu, niebieskiego, brązy, bordo a także zielenie. Najbardziej klasyczne koszule są jednolite i białe. To są podstawy, od których, w zależności od typu pracy, którą chcemy podjąć, istnieją pewne wyjątki. 

Badania wykazują, że odpowiednio dobrane kolory ubrań na rozmowie kwalifikacyjnej mogą podnieść naszą ocenę w oczach osoby rekrutującej. Czarny kojarzy się z przywództwem, podobnie jak czerwony. Niebieski i granatowy sugeruje chęć do współpracy,  a szary kojarzy się z osobą logiczną, o analitycznym umyśle. Biel kojarzy się z dobrą organizacją pracy a brąz wywołuje zaufanie. Inne, mocniejsze kolory są przypisywane osobom kreatywnym, jednak takie ubrania będą nieodpowiednie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko biurowe, handlowe czy też obsługi klienta. 

Wersje językowe

Tel: 533 820 644 lub 502 245 646 (od poniedziałku do piątku 9.00 -19.00) | Email: trend.sc@wp.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl